Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. close

Sposoby wysyłki, koszty i formy transportu

Zasady wysyłki zamówionego towaru:

Paczki są nadawane w ciągu 2 dni od momentu otrzymania potwierdzenia wpływu płatności.

Opłaty za wysyłkę oraz opakowanie są wliczone w koszty wysyłki. Koszty transportu mogą ulec zmianie ze wzglęgu na wagę przesyłki. Aplikacja sklepowa sama wylicza odpowiedni koszt przesyłki. Klient jest informowany o ostatecznym i pełnym koszcie wysyłki towarów w momencie składania zamówienia. Klient do momentu ostatecznego potwierdzenia zamówienia ma prawo dokonać zmiany sposobu wysyłki.

Podstawowe stawki kosztów wysyłki:

Przesyłki rejestrowane ekonomiczne: 5.50 PLN (mały gabaryt) lub 7.50 PLN (większe objetościowo)
Przesylki rejestrowane priorytetowe: 7 PLN (mały gabaryt) lub 9.50 PLN (większe objetościowo)
Przesyłki kurierskie w zależności od rodzaju: 7 PLN (odbiór w punkcie) 9.50 PLN (dostawa na wskazany adres)

Opłaty za opakowanie są wliczone w koszty wysyłki. Koszty transportu mogą ulec zmianie ze względu na wagę przesyłki lub ilość zamówionych towarów. Wzrost kosztów wysyłki jest sciśle związany ze wzrostem ceny wysylki towaru u operatora przesyłki. Zalecamy zakup kilka produktów w jednym koszyku by uniknąć powielania kosztów transportu. Nie możemy grupować dwóch osobnych zamówień dlatego koszty wysyłki są doliczane do każdego zamówienia osobno.

Towar najczęściej wysyłamy w formie przesyłek poleconych (nazwy "list" nie należy tutaj traktować dosłownie) za pośrednictwem Poczty Polskiej. Jest to najtańsza i jednocześnie bezpieczna forma wysyłki małych objętościowo zamówień. W naszym sklepie dostepnę są również przesyłki w formie paczek pocztowych i kurierskich. Za ich pomocą wysyłamy zamówienia o wiekszym gabarycie oraz zamówienia płatne przy odbiorze. Należy tutaj zwrócić uwagę, iż darmowa przesylka (przysługująca za zakupy powyżej 150 zł), nie obejmuje dodatkowej opłaty za pobranie pocztowe.

Opakowania są odpowiednich rozmiarów i twoje produkty są dobrze zabezpieczone.

 

Zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym firma Valentino Art wysyłając towar do klienta świadczy usługę wysyłki, opodatkowaną podatkiem VAT w wysokości 23%.

Koszt przesyłki jest wyrażony w cenach BRUTTO.

 

Koszt przesyłki zawsze wykazujemy na dowodzie zakupu (nie dotyczy odbioru osobistego towaru).

Towar do wysyłki jest odpowiednio opakowany i zabezpieczony.
Prosimy o sprawdzenie w momencie doręczania przesyłki, czy nie została naruszona podczas transportu. Naruszona paczka/ koperta oznacza w tym wypadku możliwy dostęp do zawartości (otwarte pudełko/ koperta). Według prawa pocztowego tylko w takim wypadku możemy reklamować sposób doręczenia przesyłki. Jeśli zauważą Państwo taki defekt opakowania, prosimy nie odbierać przesyłki i z nami się skontaktować. Inną możliwością jest spisanie protokołu (niestety często jedynie można tego dokonać w urzędzie pocztowym) zawierającego dokładną masę dostarczonej przesyłki i konkretny spis przedmiotów. Prosimy zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż ostatnio coraz częsciej padamy ofiarą otwierania przesyłek gdzieś po drodze i dokonywania zwykłych kradzieży części (!) - rzadko całości przedmiotów zakupionych u nas. Najczęściej jesteśmy całkowicie bezbronni wobec takich faktów (na szczęście to rzadkość).

Stan realizacji zamówienia i przesyłki

Możesz na bieżąco sprawdzić status realizacji zamówienia: